خلاصه درس 15 تاریخ یازدهم انسانی NO FURTHER A MYSTERY

خلاصه درس 15 تاریخ یازدهم انسانی No Further a Mystery

خلاصه درس 15 تاریخ یازدهم انسانی No Further a Mystery

Blog Article

سه موزه با موضوعات و محتوای مختلف در کتابخانهٔ مجلس وجود دارد که قدیمی‌ترین آن‌ها «موزهٔ مجلس» است که رویکرد هنری و تاریخی دارد. موزهٔ بعدی «موزهٔ تاریخ صنعت چاپ ایران» است که تاریخ چاپ و نشر را در ایران با دستگاه‌های مربوط نمایش می‌دهد.

این ۱۱ عضو هستهٔ اصلی کنسرسیوم را تشکیل می‌دهند عبارتند از کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، بنیاد دائرةالمعارف اسلامی، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، مرکز نشر دانشگاهی و مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان.

۹۱. حدیث عشق(۳)، دفتر ۲(دانش‌پژوه، نامه‌ها و گفتگوها)، به‌مناسبت بزرگداشت استاد محمدتقی دانش‌پژوه، به کوشش نادر مطلبیکاشانی و سید محمدحسین مرعشی، ۱۳۸۲

کتابخانهٔ ویژهٔ نمایندگان در فضایی نسبتاً کوچک واقع شده و مجموعهٔ آن بالغ بر ۵۰۰۰ جلد کتب حقوقی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، تاریخی، اسلامی، منابع مرجع و نظایر آن است. علی‌رغم مساحت کم و مجموعه کتب موجود، کتابخانهٔ ویژهٔ نمایندگان، به دلیل برخورداری کامل از کمک و پشتیبانی کتابخانهٔ مجلس توانسته‌است نیازهای اطلاعاتی فوری نمایندگان را به سرعت تهیه و در دسترس آنان قرار دهد.

همایش تاریخ مجلس: مجلس شورای ملّی، میراث انقلاب مشروطه است که دوره‌های پرفراز و نشیبی را در طی سال‌ها سپری نموده‌است. به منظور دستیابی به این هدف، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی اقدام به برگزاری همایش‌هایی در جهت تعیین نقش و جایگاه مجلس در همایش نخست، تلاش شد تا به‌طور کلّی به تمامی ابعاد و زوایای مجلس در طی دوران برپایی آن پرداخته شود.

۷۸. الصراط المستقیم، محمدباقر میرداماد، تصحیح علی اوجبی، با همکاری مرکز پژوهشی میراث مکتوب، ۱۳۸۱

این صفحه آخرین‌بار در ‏۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱ ساعت ‏۰۸:۰۲ ویرایش شده‌است.

این بنای آگاهی به اراده دوستدارانی از خبرگان فرهنگ و ادب در جمع مجلسیان منتخب مردم در اوائل تأسیس حکومت مشروطه، هم‌زمان با استقرار مجلس و اراده حاکمیت قانون در ایران شکل گرفت و اینگونه، اولین کتابخانهٔ پارلمانی آسیا با اندکی مسامحه عمری به قدمت تاریخ تأسیس مجلس قانونگذاری (۱۲۸۵ ش) در این سرزمین دارد. باغ بهارستان[ویرایش]

مراجعان این کتابخانه علاوه بر نمایندگان مجلس، شامل دبیران کمیسیون‌ها، مدیران کل و رؤسای ادارات مجلس، مشاوران و معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی هستند. میزان مراجعه نمایندگان نمایانگر استقبال آنان از فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه ویژه نمایندگان است.

۸۹. زندگی و آثار شیخ آقا بزرگ تهرانی، تألیف سید محمد حسین حسینی جلالی، ترجمه سید محمد علی احمدی ابهری، ۱۳۸۲

۱۳۹. read more فهرست مقالات و مطالب مجله خواندنی‌ها دربارهٔ تاریخ معاصر ایران، با همکاری مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران، ۱۳۸۷

↑ «مذاکرات جلسه دوازدهم دوره سوم مجلس شورای ملی پنجم ربیع الثانی ۱۳۳۳». ↑ «کتابخانه، موزه و مرکز اسناد- فارسی - رؤسا». . دریافت‌شده در ۲۰۲۰-۰۴-۰۲.

کتابخانهٔ مجلس در شناساندن میراث مکتوب و اسنادی خود و کمک به پیشرفت پژوهش‌های فرهنگی ۴ عنوان نشریهٔ علمی-پژوهشی به نام‌های پیام بهارستان، نامه بهارستان، اسناد بهارستان، مطبوعات بهارستان منتشر می‌کند.

این مجموعه به‌نام «اسناد بهارستان» است و تاکنون ۲۲ جلد منتشر شده که اسامی آن‌ها جزء فهرست منشورات کتابخانه خواهد آمد.

Report this page